REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Centrum Sortowania Materiałów polskiej firmy CADesigner Engineering w Rybniku oficjalnie otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Sortowania Materiałów polskiej firmy CADesigner Engineering w Rybniku oficjalnie otwarte
Kolejna nowa, duża inwestycja produkcyjna w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) gotowa! Centrum Sortowania Materiałów polskiej firmy CADesigner Engineering w Rybniku oficjalnie otwarte! Zakład będzie dostarczał półprodukty i produkty do branży aluminiowej oraz EXTRAL Aluminium.
Dobiega końca budowa wielkiego parku wodnego Fabryka Wody w Szczecinie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa wielkiego parku wodnego Fabryka Wody w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Rozruch technologiczny Fabryki Wody trwa już ponad miesiąc. Dla osób odpowiedzialnych za inwestycję, to okres niezwykle intensywnej pracy. Każdy fragment wybudowanego obiektu i każde zainstalowane urządzenie muszą zostać sprawdzone, czasem nawet kilka razy. Obchody techniczne odbywają się w zasadzie codziennie i są przeprowadzane w każdej części Fabryki Wody – saunarium, strefach biurowych, edukatorium, w strefach basenowych czy podbaseniu.
Amerykańska firma Arteris otwiera centrum inżynieryjne w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Arteris otwiera centrum inżynieryjne w Krakowie
Arteris, Inc globalna firma technologiczna z siedzibą w Campbell w Kalifornii, rozszerza swoją globalną obecność, aby przyspieszyć rozwój innowacyjnej technologii IP dla złożonych systemów on chip i układów półprzewodnikowych. Firma zdecydowała się na otwarcie w Polsce swojego najnowszego centrum badawczo-rozwojowego oraz wsparcia klientów. Na jego lokalizację wybrała Kraków.
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
Dobiega końca budowa mostów Berdychowskich w Poznaniu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa mostów Berdychowskich w Poznaniu [FILM]
W Poznaniu dobiega końca budowa pieszo-rowerowej przeprawy łączącej Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Budowane mosty będą uzupełnieniem infrastruktury pieszo-rowerowej po obu stronach Warty. Ułatwi ona komunikację okolic kampusu Politechniki Poznańskiej i Malty z południowym rejonem Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią miasta, w tym ze Starym Rynkiem. Dodatkowym zakładanym efektem inwestycji jest aktywizacja terenu południowego cypla Ostrowa Tumskiego. Zostanie on zagospodarowany zielenią i małą architekturą, taką jak ławki.
Coraz bliżej przebudowy węzła przesiadkowego Dubois–Drobnera [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej przebudowy węzła przesiadkowego Dubois–Drobnera [WIZUALIZACJE]
Na Nadodrzu szykuje się prawdziwa komunikacyjna rewolucja. Inwestor - spółka Wrocławskie Inwestycje - ogłosiła rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę, który zajmie się przebudową węzła przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulic Dubois i Drobnera. Inwestycja warta ponad 40 milionów złotych całkowicie zmieni oblicze tego miejsca, tworząc nowoczesne i komfortowe minicentrum przesiadkowe dla pasażerów komunikacji zbiorowej.
Schaeffler, światowy lider w zakresie technologii mobilności, inwestuje w woj. opolskim artykuł
Pokaż artykuł
Schaeffler, światowy lider w zakresie technologii mobilności, inwestuje w woj. opolskim
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna i nowe miejsca pracy w województwie opolskim. Niemiecka firma Schaeffler, światowy lider w zakresie technologii mobilności, wybrał Prologis Park Ujazd w województwie opolskim jako lokalizację swojego nowego Wschodnioeuropejskiego Regionalnego Centrum Dystrybucji i Kompletacji. 26 czerwca odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod inwestycję.
[Kielce] Kończy się budowa Galerii Korona Kielceartykuł
Pokaż artykuł
[Kielce] Kończy się budowa Galerii Korona Kielce
Jeszcze w kwietniu inwestor śródmiejskiej galerii Korona Kielce zamknie wszystkie prace budowlane w...
Oddane inwestycje w regionach, wieżowiec w budowie, zmiany w zarządzie i kluczowe transakcje –  Ghelamco podsumowało 2023 rokartykuł
Pokaż artykuł
Oddane inwestycje w regionach, wieżowiec w budowie, zmiany w zarządzie i kluczowe transakcje – Ghelamco podsumowało 2023 rok
Dla Ghelamco, lidera rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, 2023 rok był niezwykle ważny i obfitował w wiele wyzwań i sukcesów. W ubiegłym roku deweloper oddał do użytku dwa budynki biurowe w regionach: KREO w Krakowie i Craft w Katowicach, a także kontynuował budowę ultranowoczesnych i przyjaznych środowisku biurowców The Bridge i VIBE w Warszawie. Ghelamco zakończyło rok jedną z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości w 2023 roku – sprzedażą wieży hotelowej w kompleksie The Warsaw HUB, a także skomercjalizowaniem większości powierzchni biurowej w VIBE.
We Wrocławiu trwa przebudowa węzła przesiadkowego Dubois–Drobnera [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa przebudowa węzła przesiadkowego Dubois–Drobnera [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Dolnego Śląska, Na Nadodrzu szykuje się prawdziwa komunikacyjna rewolucja. Spółka Wrocławskie Inwestycje przebudowuje węzeł przesiadkowy przy skrzyżowaniu ulic Dubois i Drobnera. Inwestycja warta ponad 40 milionów złotych całkowicie zmieni oblicze tego miejsca, tworząc nowoczesne i komfortowe minicentrum przesiadkowe dla pasażerów komunikacji zbiorowej.
Powstanie polski satelita wojskowy. Airbus Defence and Space, Thales Alenia Space i RADMOR łączą siły w celu jego budowyartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie polski satelita wojskowy. Airbus Defence and Space, Thales Alenia Space i RADMOR łączą siły w celu jego budowy
Airbus Defence and Space, Thales Alenia Space i RADMOR ogłosiły podpisanie umowy o współpracy przemysłowej w celu opracowania geostacjonarnego satelity telekomunikacyjnego dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Francuskiej, podkreślając wieloletnią współpracę przemysłową obu narodów.
Postęp prac na Moście Chrobrego i zmiany w organizacji ruchu [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Postęp prac na Moście Chrobrego i zmiany w organizacji ruchu [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJA]
Po północnej nitce Mostu Bolesława Chrobrego nie ma już śladu. Zastąpi ją zupełnie nowa konstrukcja, zapewniająca bezpieczny przejazd przez Wartę. Na obu brzegach prowadzone są roboty związane z podporami powstającego obiektu. Kontynuowana jest też przebudowa kolizji instalacyjnych po wschodniej stronie przeprawy, co będzie się wiązać ze zmianami w organizacji ruchu od poniedziałku, 8 czerwca.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle K8
Kiełczów
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Sarego 16inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Sarego 16
Kraków, Śródmieście, Sarego 16
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Znajdujący się przy placu Trzech Krzyży budynek Instytutu Głuchoniemych przejdzie modernizację. Inwestycja pozwoli zapewnić dzieciom i wychowankom ośrodka nowoczesne, dostosowane do ich potrzeb warunki do nauki i mieszkania. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na remont obiektu i czeka na oferty.
W nowej perspektywie finansowej z programu dla Warmii i Mazur podpisano już 186 umów na 1,4 mld złartykuł
Pokaż artykuł
W nowej perspektywie finansowej z programu dla Warmii i Mazur podpisano już 186 umów na 1,4 mld zł
Możliwości wsparcia z funduszy europejskich, w szczególności z programów krajowych i regionalnych, a także z rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030 – to główne tematy rozmowy wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Karnowskiego z samorządowcami z Warmii i Mazur. W spotkaniu, które odbyło się w Olsztynie, uczestniczyli m. in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydenci Ełku, Elbląga i Olsztyna.
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowyartykuł
Pokaż artykuł
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowy
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowy. To pomysł realizowany przez Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Urząd Miasta Poznania i wspierany przez firmę GLS Poland, która będzie obsługiwała paczki z mikrohubu w ramach pilotażu.
Pierwszy etap osiedla Zenit przy ulicy Widzewskiej zapełnia się mieszkańcami. Wkrótce ruszy realizacja II etapu artykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy etap osiedla Zenit przy ulicy Widzewskiej zapełnia się mieszkańcami. Wkrótce ruszy realizacja II etapu
Pierwsze ekologiczne osiedle zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi zaczyna tętnić życiem. Deweloper rozpoczął wydawanie kluczy do mieszkań przy ulicy Widzewskiej 22. Premierowa faza inwestycji jest niemal całkowicie wyprzedana – w ofercie sprzedażowej pozostały ostatnie dwa mieszkania.
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsce
Polska spółka Agro-Rydzyna, należąca do grupy Dino Polska i dostawca tej największej polskiej sieci sklepów spożywczych, podpisała umowę o rządowym wsparciu realizowanej przez siebie nowej inwestycji w województwie wielkopolskim. Chodzi o budowę zakładu rozbioru mięs.
Francuski koncern Saint-Gobain inwestuje w Gliwicach i zwiększa moce produkcyjne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Saint-Gobain inwestuje w Gliwicach i zwiększa moce produkcyjne [FILM]
Francuski koncern Saint-Gobain inwestuje w Gliwicach i zwiększa moce produkcyjne. Ponad 70 milionów złotych to koszt hybrydyzacji pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie Isover, marki należącej do Grupy Saint-Gobain. Inwestycja zwiększa moce produkcyjne zakładu jednocześnie redukując emisję CO2. To pierwszy projekt tego typu w ramach Grupy na świecie i najważniejszy od półtorej dekady w Gliwicach, w województwie śląskim. Nowa inwestycja pozwoliła na zwiększenie mocy produkcyjnej o ok. 10 proc.
REKLAMA